Skip to main content
Ośrodek Eduakcji Kulturalnej "Sadyba"


MARZEC W OEK "SADYBA"

OFERTA DLA DZIECI

6 marca 2023 godz. 16:00
MALUCH I MUZYKA
bezpłatne zajęcia pokazowe
Zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 18 miesiąca życia do 2,5 lat.
Wspólnie śpiewamy, rytmizujemy i poznajemy dźwięki. Dziecko równolegle do nauki mowy poznaje świat muzyki. Odkrywamy, że dźwięki znajdują się wszędzie. Dzięki temu rozwijamy nie tylko słuch dziecka, ale także jego zdolności motoryczne. Wspieramy wrażenia sensoryczne maluszków. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką.
Umuzykalnianie we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.
Prowadzenie: Iwona Prugar-Fiedorowicz
Bezpłatnie/Ilość miejsc ograniczona/Obowiązują zapisy/608 554 398

19 marca 2023 godz. 12:00
CHATKA CHAŁUPEŃKA czyli BAJKOWA NIEDZIELA NA SADYBIE

Bajka o przyjaźni. Widowisko lalkowe w którym ukazujemy jak akceptować siebie nawzajem i żyć w zgodzie pomimo różnic charakterów. Jak pomagać sobie w trudnych sytuacjach i co robić w obliczu niebezpieczeństwa. Bajka kształtuje u dzieci pozytywne relacje i postawy w grupie.  
Zaprasza Teatr Złoty Dukat
Spektakl biletowany/Ilość miejsc ograniczona/Obowiązują zapisy/608 554 398

31 marca 2023 godz. 17:00
RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE

Organizowane w OEK „Sadyba” warsztaty to nie tylko świetna okazja, by ciekawie i twórczo spędzić czas, ale także możliwość poznania zwyczajów związanych z obchodami Świąt Wielkiej Nocy. Dla najmłodszych to również okazja do kultywowania tradycji oraz możliwość nabycia nowych umiejętności samodzielnego tworzenia ozdób wielkanocnych. Wykonane w ramach warsztatów świąteczne dekoracje z pewnością wprowadzą domowników w wyjątkowy nastrój!
Prowadzenie: Ewa Otceten
Koszt: 15 zł dorosły, 10 zł dziecko/Ilość miejsc ograniczona/Obowiązują zapisy/608 554 398

ZAPRASZAMY SENIORÓW CZŁONKÓW SPÓŁDZIELNI MSM "ENERGETYKA"NA ENERGETYCZNĄ WIOSNĘ SENIORA

BEZPŁATNIE/NA WSZYSTKIE WYDARZENIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY /ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

8 marca (środa) 2023 godz. 16:00 
CZERWONE I BURE -
impreza okolicznościowa  z okazji Dnia Kobiet oraz rozpoczęcia Energetycznej Wiosny Seniora, podczas której z recitalem wystąpi DANUTA STANKIEWICZ. Piosenkarka występowała m. in. w popularnym poznańskim kabarecie „Tey”, zdobyła ponad 50 nagród i wyróżnień na festiwalach krajowych i zagranicznych. Koncertowała w ponad 30 krajach świata, nagrała ponad 350 piosenek, wydała ponad 30 płyt solowych, ponad 150 składanek, zagrała prawie 10 tysięcy koncertów. 
OEK „Sadyba” ul. Korczyńska 6
Odbiór bezpłatnych wejściówek od 1 do 3 marca w OEK „Sadyba”

9 marca 2023 (czwartek) godz. 11:00-13:00 
mLEGITYMACJA EMERYTA-RENCISTY – CO KAŻDY SENIOR WIEDZIEĆ POWINIEN.
OEK „Sadyba” ul. Korczyńska 6
Spotkanie z pracownikami ZUS-u, podczas którego Seniorzy dowiedzą się więcej na temat nowej usługi mLegitymacji. Od 9 stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista będzie mógł korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. Będzie ona dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. ZUS wystawi mLegitymację wszystkim emerytom i rencistom automatycznie. Nie wymaga to od nich składania żadnego wniosku ani wizyty w ZUS.

13 marca (poniedziałek) 2023 godz.14:20 
ZWIEDZANIE MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
ul. Grzybowska 79

14 marca 2023 (wtorek) godz. 14:00 
KINO CINEMA CITY SADYBA
Film „Masz Ci los” ul.  Powsińska 31
Odbiór bezpłatnych wejściówek od 1 do 7 marca w OEK „Sadyba”

15 lub 22 marca (środa) godz. 10:30 
PROGRAM PROFILAKTYKI OSTEOPOROZY DLA KOBIET
między 50 a 70 rokiem życia OEK „Sadyba” ul. Korczyńska 6
Bezpłatne badanie realizowane we współpracy z Instytutem Reumatologii w Warszawie adresowane jest do kobiet między 50 a 70 rokiem życia, u których nie została dotychczas zdiagnozowana osteoporoza.  W ramach programu oceniane jest ryzyko złamań metodą FRAX. Osoby z wysokim ryzykiem złamania osteoporotycznego uzyskają możliwość konsultacji specjalistycznej i szybkiej diagnostyki w kierunku osteoporozy.
Programach profilaktyczny realizowany przez Centrum Medyczne Sobieskiego.
Do wypełnienia ankieta dostępna w OEK „Sadyba”

16 marca (czwartek) 2023 godz. 12:00
ZWIEDZANIE KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW
Al. Ujazdowskie 1/3 

21 marca (wtorek) godz.11:00 
MUZEUM FARMACJI
ul. Piwna 31/33
Wykład "Medycyna i zdrowie w ogłoszeniach Kuriera Warszawskiego 1895-1939" oraz krótka prelekcja o wybranych ziołach i ich zastosowaniach (wraz z możliwością powąchania suszonych mieszanek).
Czas trwania: 90 min

21 marca (wtorek)  godz. 17:30 
HELENA KOWALIK O GŁOŚNYCH PROCESACH SĄDOWYCH Z ŁAWY DLA PUBLICZNOŚCI
OEK „Sadyba” ul. Korczyńska 6
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Panią Heleną Kowalik dziennikarką, pisarką, wieloletnią korespondentką prasową z sal sądowych, która zna świat polskiego wymiaru sprawiedliwości od podszewki, a sprawy kryminalne nie mają przed nią tajemnic. 
Autorka kilkunastu książek, głownie zbiorów reportaży. Laureatka wielu konkursów, jest współautorką w kilkunastu antologiach literatury faktu. Wydała także dwie powieści.
Jej dorobek był wielokrotnie doceniany. Zdobyła I Nagrodę im. Ksawerego Pruszyńskiego za osiągnięcia reporterskie, III nagrodę im. B. Prusa za całokształt pracy w dziennikarstwie. 
W Ogólnopolskim Radiowym Konkursie „Melchiory” nagrodzona w kategorii „Inspiracje roku 2010” za „uporczywe i konsekwentne dążenie do prawdy w reportażach sądowych”. W 2016 roku za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę Specjalną Krajowego Klubu Reportażu

23 marca (czwartek) 2023 godz. 10:00 
ZWIEDZANIE MUZEUM X PAWILONU CYTADELI WARSZAWSKIEJ
ul. Skazańców 25

24 marca (piątek) 2023 godz. 16:00 
ŚWIĄTECZNE WARSZTATY DLA SENIORÓW OEK „Sadyba” ul. Korczyńska 6
Serdecznie zapraszamy seniorów na wielkanocne warsztaty rękodzielnicze. Podczas warsztatów wykonamy wspólnie dekoracje świąteczne – pisankę zdobioną sznurkiem jutowym, koronką lub satynowymi wstążkami.

23 marca (czwartek)  godz. 17:30
„WIOSENNE OPOWIEŚCI” WIECZÓR POETYCKI MARII LEŚNIOWSKIEJ.
OEK „Sadyba” ul. Korczyńska 6
Maria Leśniowska - z wykształcenia pedagog, przez 35 lat nauczyciel przedszkolny i szkolny. Od 25 lat z zamiłowania pisze poezję dla dzieci i dorosłych. Jej debiut literacki to wiersz „Dla mamy” opublikowany w Magazynie Literackim. Kocha przyrodę, las i często to one są tłem i głównym tematem wierszy. 
Mieszkanka MSM „Energetyka” od ponad 40 lat.

30 marca (czwartek) godz. 16:00 
IRAN - PRELEKCJA Z CYKLU PODRÓŻE BEZ BILETU
OEK „Sadyba” ul. Korczyńska 6
Na pokaz slajdów i filmików o wizycie w dawnej Persji czyli w Iranie zaprasza Grażyna Trautsolt. Historia  współczesnego Iranu jest jedną z najstarszych na świecie (3200 pne!).  W średniowieczu Persja była silnym i wpływowym państwem. Teraźniejszość budzi wątpliwości. Ale Iran jest pełen historycznych miejsc i życzliwych ludzi. Warto go odwiedzić.

Zapisy oraz szczegółowe informacje:
OEK"Sadyba", Korczyńska 6, tel. 22 642 59 08, kom. 608 554 398