Skip to main content
Ośrodek Edukacji Kulturalnej "Sadyba"

BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE

26 września 2022 r.
MALUCH I MUZYKA godz. 16:00
Zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 18 miesiąca życia do 2,5 lat.
Wspólnie śpiewamy, rytmizujemy i poznajemy dźwięki. Dziecko równolegle do nauki mowy poznaje świat muzyki. Odkrywamy, że dźwięki znajdują się wszędzie. Dzięki temu rozwijamy nie tylko słuch dziecka, ale także jego zdolności motoryczne. Wspieramy wrażenia sensoryczne maluszków. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką.
Umuzykalnianie we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

TEATRZYK MALUCHA STONOGA godz. 16:45
Zajęcia teatralne dla dzieci od 4 do 6 lat
Zajęcia teatralne prowadzone metodą pedagogiki zabawy oraz własną instruktora.
W programie dużo zabaw teatralnych, ale i integracyjnych.
W ofercie nauka tańców integracyjnych z teatralną historyjką: Wyprawa po złoto, Król i królowa na balu, Kowboje i Indianie, Pieczemy ciasto, Deszczowe historie, Syreny morskie itp. oraz dziecięcych piosenek z aktorska interpretacją śpiewanych historii o misiach, laleczkach czy pieskach.
Ponadto zabawy logopedyczne, etiudy teatralne, praca na scenie i prace z rekwizytami - balonami, pacynkami, skakankami, piłkami itp.

Prowadzenie:
Iwona Prugar-Fiedorowicz
Pedagog, nauczyciel z ponad 25 letnim doświadczeniem zawodowym
Instruktor zespołów rytmiki i tańca, Instruktor teatralny Muzykolog.
Absolwentka Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie (fortepian, rytmika), Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie – Studium Wychowania Muzycznego Carla Orffa. Studiowała muzykologię na wydziale historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła wiele kursów i szkoleń zawodowych m.in. pedagogiki zabawy (KLANZA).
Współpracowała z wieloma instytucjami kulturalnymi w Warszawie m.in. Studio Teatralne Machulskich, Muzeum Etnograficzne (programy dla dzieci i młodzieży przybliżające polskie tradycje i zwyczaje), ambasadą Rzeczpospolitej, ambasadą Tajlandii.
Jest autorką wielu projektów kulturalnych m.in. spotkania i warsztaty „Tradycja po polsku”, przeglądu zespołów teatralnych PUMA, festiwalu piosenki polskiej i anglojęzycznej O’beeBOK.
Od wielu lat współpracuje z Ośrodkiem Kultury Ochoty, Białołęckim Ośrodkiem Kultury, Ośrodkiem Edukacji Kulturalnej „Sadyba”.

Obowiązują zapisy!