OEK Sadyba

14:30 24 Kwiecień 2017
OEK Korczyńska 6
Korczyńska 6, 02-934 Warszawa

OEK Korczyńska
Zobacz więcej

LEKCJA RELAKSACJI DLA SENIORÓW

Drogi Seniorze, zapraszamy na spotkanie o charakterze warsztatu, podczas którego nauczysz się panować nad swoim umysłem i ciałem. Jeśli zbyt często zdarza się, że jesteś poirytowany, podekscytowany, niecierpliwy, nie śpisz, twoje ręce lub nogi drżą, zdarza ci się, że wykonujesz niecelowe ruchy, Twój oddech jest płytki, obserwujesz spazmatyczne reakcje mięśni trzewnych (niestrawność, pieczenie w żołądku), być może także wzmożone wydzielanie moczu, to ten warsztat jest dla Ciebie. Wiedz, że długofalowe stany napięcia są niebezpieczne dla zdrowia. Powodują zmęczenie. Jeśli nie potrafisz się rozluźnić, ten warsztat jest dla Ciebie. Aby osiągnąć lepsze efekty w rozluźnianiu głębokich napięć, wprowadzę uczestników w świadomy proces oddychania. Świadomy proces oddychania wprowadzi równowagę na poziomie sympatycznego, parasympatycznego i autonomicznego układu nerwowego. W ten sposób osiągniesz równowagę.

W programie:

1. Wprowadzenie. Czym jest stres? Rodzaje stresu. Pozytywne i negatywne aspekty stresu.

2. Ćwiczenia rozluźniające mięśnie gałek ocznych. Ćwiczenia koncentracji wzrokowej.

3. Praktyka relaksacji z dźwiękiem. Ćwiczenia rozluźniające mięśnie gardła i szyi.

4. Dynamiczna relaksacja oddechowa. Rozluźnianie "smutnego brzucha".

5. Sesja głębokiej relaksacji za pomocą dźwięku mis i gongów tybetańskich. Energetyzacja obszarów ciała poprzez dźwięk gongu, oddech, napięcie i rozluźnienie. Sesja relaksacyjna, podczas której doświadczysz napięcia i rozluźnienia poszczególnych części ciała, pobudzisz każdy punkt energetyczny w ciele.

UWAGA! Na warsztat obowiązują zapisy.

Z uwagi na to, że liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o dokonanie rezerwacji. Lekcja relaksacji odbywają się na leżąco. Dlatego, zabierz ze sobą coś do przykrycia. Pamiętaj o gotowości do zmian.

Prowadząca

Dr Anna Mazur dyplomowany nauczycielem jogi, regularnie prowadzi zajęcia relaksacji i jogi (OEK SADYBA) oraz sesje terapii dźwiękiem, wykładowca akademicki, specjalista w dziedzinie zarządzania intuicją i wiedzą, filozof i socjolog. Aktywny uczestnik naukowych konferencji i seminariów poświęconych jodze w Polsce.

Czas trwania zajęć - 45 min wykład, 45 min sesja praktyczna / weź ze sobą wygodny strój

Liczba miejsc ograniczona ZAPISY tel. 22 642 59 08, kom. 608 554 398